Bilety lotnicze do Irlandii

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i zarezerwuj bilety lotnicze już od 38 zł.
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące
Rezerwuj bilety lotnicze do Irlandii, wybierz najlepsze połączenie lotnicze

Interesują Cię loty do Irlandii w niskich cenach? Zapoznaj się aktualną ofertą na bilety lotnicze do Irlandii na BiletyBilety.pl. Możesz u nas zarezerwować bilety do wielu miast Irlandii na loty wykonywane przez tanie linie, jak i linie rejsowe. Wyszukaj bilety do Irlandii w dogodnym terminie w najniższych dostępnych cenach na BiletyBilety.pl.

  • Cały rok
  • Na weekend
  • Na tydzień
  • Na dwa tygodnie

Ile kosztuje bilet lotniczy do Irlandii?

Bilety lotnicze do Irlandii kupisz już od 38 złotych. Jest to najtańszy bilet jaki udało nam się wyszukać, najdroższe połączenie lotnicze do Irlandii kosztuje natomiast 187 złotych.

Bilety lotnicze do Irlandii

Stolica: Dublin

Waluta: euro  (EUR)

Język urzędowy: angielski, irlandzki

Porty lotnicze: Dublin, Cork, Shannon, Galway, Sligo, Knock, Kerry

Przepisy wjazdowe – od momentu przystąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej dokumentami uprawniającymi do wjazdu na terytorium Irlandii jest paszport lub dowód osobisty.

Przepisy celne – obowiązują przepisy Unii Europejskiej; ocleniu nie podlegają przedmioty zakupione na użytek własny bądź z przeznaczeniem na prezent; bez obowiązku celnego można przewieźć maksymalnie 800szt papierosów, 400szt cygaretek, 200szt cygar oraz do 1kg tytoniu a spośród alkoholi – do 10 l alkoholu spirytusowego (m.in. whiski, wódka, gin), 20 l wina ze zwiększoną ilością alkoholu (m.in. sherry, porto), 90 l wina (w tym maksymalnie 60 l wina musującego) oraz 110 l piwa. Wyżej wymienionych wyrobów nie mogą przewozić osoby poniżej 17 roku życia. Na terytorium Irlandii można wwieźć do 10kg produktów mięsnych i mlecznych posiadających certyfikat EU Heath Mark. Maksymalna ilość gotówki nie podlegająca zgłoszeniu to 10.000 euro.

Ubezpieczenie – z uwagi na wysokie koszty leczenia zaleca się wykupienie indywidualnego ubezpieczenia.

Szczepienia, służba zdrowia – na terytorium Irlandii nie zanotowano zagrożenia sanitarno-epidemiologicznego; aby uzyskać bezpłatną opiekę medyczną w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia należy posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ)

Informacje dla kierowców – w Irlandii obowiązuje ruch lewostronny, dopuszczalne stężenie alkoholu we krwi wynosi 0.54  promila. Polskie prawo jazdy uprawnia do kierowania pojazdów na terytorium Irlandii nie jest natomiast uznawane międzynarodowe prawo jazdy. Tylko turysta nie podejmujący pracy w Irlandii ma prawo poruszać się samochodem zarejestrowanym poza jej granicami.

Podróżowanie po kraju:

  • lotnicze połączenia transatlantyckie obsługiwane są przez porty lotnicze w Shannon oraz Knock natomiast europejskie przez Kerry, Cork, Dublin, Galway i Sligo
  • pomiędzy większymi miastami kursuje kolej Iarnród Eireann oraz linie autobusowe
  • najszybszym sposobem na dotarcie  wiele miejsc jest samochód

Irlandia w „pigułce”

-         obowiązuje całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych (również w pubach)

-         czas obowiązujący na terytorium Irlandii jest o 1 godzinę wcześniejszy niż w Polsce

-         napięcie w sieci wynosi 230V jednak ze względu na inny kształt wtyczek zaleca się zakupienie przejściówki

-         należy wystrzegać się wyrażania opinii na temat konfliktu w Irlandii Północnej, religii lub języka.

Bilety lotnicze do Irlandii

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)