Bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i zarezerwuj bilety lotnicze już od 38 zł.
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące
Rezerwuj bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii, wybierz najlepsze połączenie lotnicze

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i kup bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii. Odwiedź Londyn i inne miasta w Wielkiej Brytanii. Bilety lotnicze do Anglii wyszukasz korzystając z naszej intuicyjnej wyszukiwarki lotów.

  • Cały rok
  • Na weekend
  • Na tydzień
  • Na dwa tygodnie

Ile kosztuje bilet lotniczy do Wielkiej Brytanii?

Bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii kupisz już od 38 złotych. Jest to najtańszy bilet jaki udało nam się wyszukać, najdroższe połączenie lotnicze do Wielkiej Brytanii kosztuje natomiast 10155 złotych.

Bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania

(Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej)

Stolica: Londyn

Waluta: funt brytyjski (GBP)

Język urzędowy: angielski

Porty lotnicze: Londyn, Edynburg, Bristol, Belfast, Aberdeen

Przepisy wjazdowe – dokumentem uprawniającym do bezwizowego wjazdu na terytorium Wielkiej Brytanii oraz pobytu jest ważny paszport lub dowód osobisty z aktualnym zdjęciem

Przepisy celne – posiadanie przy wjeździe większej ilości pieniędzy (powyżej 10 tyś. EUR) musi być udokumentowane (np. wyciąg z konta bankowego). Obowiązujące przepisy celne są zgodne z ogólnie przyjętymi przepisami na terytorium Unii Europejskiej. Zabronione jest wwożenie narkotyków, materiałów pornograficznych, podrobionych markowych przedmiotów oraz pirackich nagrań audiowizualnych oraz narzędzi niebezpiecznych.

Ubezpieczenie – nie ma obowiązku posiadania dodatkowego ubezpieczenia jednak jest ono zalecane w przypadku chęci korzystania z dodatkowych świadczeń medycznych

Szczepienia, służba zdrowia – osoby nie płacące ubezpieczenia w Wielkiej Brytanii muszą posiadać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) aby korzystać z podstawowych usług medycznych. Uprawnia ona do korzystania ze świadczeń placówek National Health Service – NHS (Narodowej Służby Zdrowia): lekarzy rodzinnych (GP), przychodni (NHS Walk-in Centres) i szpitali NHS.

Informacje dla kierowców – obowiązuje ruch lewostronny. Nie ma obowiązku posiadania zielonej karty (oraz ubezpieczenia AC) jednak może ona ułatwić uzyskanie odszkodowania. Polisa ubezpieczeniowa w Wielkiej Brytanii wykupywana jest na kierowcę a nie na pojazd. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi to 0.8 promila. Nie ma obowiązku posiadania międzynarodowego prawa jazdy ani wymiany polskiego prawa jazdy na brytyjskie.

Podróżowanie po kraju:

  • w Wielkiej Brytanii znajduje sie wiele lotnisk umożliwiających loty pomiędzy większymi miastami
  • rozbudowana sieć połączeń autobusowych oraz kolejowych
  • poruszanie się samochodem może być uciążliwe w ciągu pierwszych kilku dni z powodu ruchu lewostronnego
  • nie zaleca się korzystania z autostopu

Wielka Brytania w „pigułce”

-         w Wielkiej Brytanii obowiązuje o 1 godzinę wcześniejszy czas niż w Polsce

-         Puby otwarte są do godziny 23 lub dłużej jednak alkohol sprzedawany jest tylko do godziny 23

-         soczewki kontaktowe można nabyć jedynie na receptę więc warto zaopatrzyć się w większą ilość aby uniknąć kłopotów z zakupem

-         Miary:

Waga: 1 funt = 0.454 kg, 1 uncja = 028.350 g
Pojemność: 1 pint = 0.568 l
Długość: 1 mila = 1.0609 km, 1 stopa = 0.395 m, 1 cal = 25.400 mm

Bilety Lotnicze

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)