Loty Ryanair

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i zarezerwuj bilet lotniczy
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące

Ryanair bilety lotnicze

Linia lotnicza Ryanair, będąca irlandzkim przewoźnikiem, ma bogatą historię. Linie lotnicze zostały założone już w 1985 roku i od tego czasu niezmiennie górują na rynku. Początkowo miały one skromną ofertę, ale dziś obsługują ponad 60 mln osób rocznie. Jest to linia dyskontowa, oferująca najniższe ceny na rynku, dzięki której podróżni nie spóźniają się. Punktualność i oszczędność to jej dwie podstawowe cechy. Ryaniar dysponuje 254 samolotami Boeing 737-800. Ma połączenia między 160 miastami w 27 krajach, w tym również w Polsce – m.in. Ryanair lata z Warszawy, Katowic, Krakowa czy Wrocławia.

Ryanair to jedna z największych tanich linii lotniczych na świecie. Założona została w Irlandii w 1985 roku przez Tony’ego Ryana, a swój pierwszy lot odbyła z irlandzkiego miasta Waterford do portu lotniczego Londyn-Gatwick. Dziś posiada łącznie 85 europejskich portów lotniczych, funkcjonuje w 25 krajach Europy, a rocznie przewozi około 80 milionów pasażerów. Ryanair uważany jest za króla tanich linii lotniczych w Europie. Loty Ryanairem to ogromna wygoda, bezpieczeństwo i – co dla wielu stanowi największy atut tego przewoźnika – doskonała cena.

Ryanair Polska – skąd polecimy najpopularniejszą z kraju linią lotniczą?

Ryanair to najpopularniejsza linia lotnicza wśród Polaków. Wybieramy ją przede wszystkim ze względu na bardzo przystępne ceny, stosunkowo dobry standard oraz rozbudowaną siatkę połączeń, która umożliwia dotarcie do większości miejsc w Europie. Ryanair swoją działalność w Polsce rozpoczął w roku 2005. Dziś oferuje rejsy z dwunastu polskich lotnisk zlokalizowanych w następujących miastach:

 • Bydgoszcz

 • Gdańsk

 • Katowice

 • Kraków

 • Lublin

 • Łódź

 • Olsztyn

 • Poznań

 • Rzeszów

 • Szczecin

 • Warszawa

 • Wrocław

Pierwszy lot Ryanaira w Polsce odbył się 24 marca 2005 roku z wrocławskiego lotniska Strachowice (WRO) do Londynu-Stansted (STN). W 2018 roku Ryanair uruchomił także w naszym kraju linie czarterowe Ryanair Sun, dziś nazywane po prostu Buzz, które działają w imieniu polskich lotników, realizując połączenia Boeingami 737-800 i Boeingami 737-8200. Każdego roku Ryanair rozrasta się coraz szybciej i dynamiczniej, nieprzerwanie ciesząc się ogromną popularnością i sympatią wśród Polaków.

Ryanair – loty do Europy i nie tylko

Ryanair lata do niemal wszystkich krajów Europy, a także do Izraela, Cypru i Maroka. Do jego najważniejszych i najpopularniejszych kierunków, często wybieranych przez pasażerów Ryanaira należą głównie kraje typowo turystyczne. Przewoźnik zamierza także uruchomić połączenia międzykontynentalne w formie linii Ryanair Atlantic, która będzie kursowała pomiędzy Europą a Ameryką Północną. Loty Ryanairem są wygodne i tanie, ale ze względu na ich niską cenę, nie można liczyć tutaj na bardzo wysoki standard. Ryanair nie oferuje podziału na klasę economy i business, a większość dodatkowych (nawet bardzo podstawowych) usług jest płatna.

Porty lotnicze linii Ryanair

Główną bazą lotniczą Ryanair jest lotnisko w Dublinie. Położone około 10 km od stolicy Irlandii, należy do najbardziej ruchliwych lotnisk Europy. Da się do niego dojechać autobusami linii Terravision oraz specjalnie przeznaczonymi dla niego środkami komunikacji. W obrębie lotniska w Dublinie znajduje się także parking oraz dwa hotele. Do innych największych baz lotniczych Ryanaira należą porty takie jak Londyn-Stansted, Bruksela-Charleroi, Mediolan-Bergamo, Barcelona-El Prat czy Rzym-Ciampino.

Ryanair – odprawa. Jak wygląda?

Ryanair, podobnie jak większość funkcjonujących obecnie linii lotniczych, umożliwia odprawę online. Jest ona dostępna na stronie przewoźnika w okresie do 2 godzin przed lotem. Dla własnego komfortu można to jednak zrobić dużo wcześniej, bo nawet na 60 dni przed planowanym wylotem. Podczas odprawy można również wybrać miejsce w samolocie. Przeprowadzenie odprawy na stronie internetowej przewoźnika jest bardzo proste.

Wystarczy zalogować się na konto założone przy zakupie biletu, a następnie wybrać w panelu klienta opcję "Odprawa". Później należy dodać dane podróżnego i pobrać kartę pokładową, która będzie sprawdzana na lotnisku. Dokument najlepiej mieć przy sobie w wersji online oraz wydrukowanej, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i komplikacji w podróży. Odprawa jest także dostępna na lotnisku, ale w tym wypadku wiąże się z dodatkową opłatą, która wynosi 55 euro za pasażera. Odprawa na miejscu jest jednak bezpłatna dla pasażerów korzystających z taryfy Flexi Plus.

Bagaż podręczny Ryanair – jakie ma wymiary?

Pasażerowie linii lotniczych Ryanair mogą zabrać ze sobą bagaż podręczny o wymiarach 40 × 20 × 25 cm. To zazwyczaj plecak czy torba, które muszą swobodnie mieścić się pod fotelem osoby siedzącej w poprzedzającym rzędzie. Mały bagaż podręczny jest wliczony w cenę biletu. Za taki bagaż może zostać uznana duża torebka, torba z laptopem czy torba z zakupami ze sklepu wolnocłowego. Dodatkowo jednak można wykupić usługę pierwszeństwa, która pozwala na zabranie na pokład małej walizki o wymiarach 55 × 40 × 20 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Pierwszeństwo wejścia na pokład kosztuje od 8 €/£ do 32 €/£ i nie podlega zwrotowi. Nie można go przenosić na innego pasażera ani na inne opcje bagażu. Zawartość bagażu podręcznego i dodatkowego jest każdorazowo sprawdzana – nie można przewozić w nich płynów powyżej 1 l w sumie, w osobnych pojemnikach nieprzekraczających 100 ml. Ograniczenia te nie dotyczą leków oraz pokarmu dla dzieci.

Ryanair – bagaż rejestrowany. Ile kosztuje?

W Ryanair bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu. Jest odpłatny i występuje w dwóch opcjach – jako bagaż rejestrowany 10 kg i bagaż rejestrowany 20 kg. Jedna osoba może dokupić maksymalnie 3 walizki. Wysokość opłat za bagaż rejestrowany jest uzależniona od trasy, wybranego rozmiaru oraz daty podróży. Na stronie przewoźnika można jednak znaleźć informację, że bagaż 10 kg kosztuje od 12,99 €/£ do 35,99 €/£, a bagaż 20 kg od 20,99 €/£ do 59,99 €/£. Cena za wykupiony wcześniej bagaż rejestrowany nie ulega refundacji. Co więcej, cena nadbagażu wynosi 9 €/£ za każdy dodany kilogram, o ile został zakupiony przez Internet podczas odprawy na 2 godziny przed wylotem. Bagaż rejestrowany można dodać w momencie składania rezerwacji aż do 40 minut przed planowanym wylotem.

Samoloty Ryanair – czym polecimy?

W 2019 roku flota przewoźnika liczyła 412 samolotów. Aż 411 z nich to samoloty Boeing 737-800. Są to najpopularniejsze na świecie wąskokadłubowe samoloty pasażerskie średniego zasięgu, których produkcja rozpoczęła się w 1967 roku. Maksymalna liczba pasażerów, jaką może pomieścić Boeing 737-800 to 189 osób. Samolot osiąga prędkość do 840 km/h. Do floty Ryanaira należy także jeden samolot Boeing 737-700 – używany do szkolenia i jako samolot zastępczy, pierwszy pojazd zakupiony przez przewoźnika. W najbliższych latach Ryanair planuje także zakup 100 samolotów Boeing 737 MAX 200, które mogą przewozić do 200 pasażerów jednocześnie. To nowoczesne i wysokiej klasy maszyny z silnikami ograniczającymi zużycie paliwa.

Ryanair bilety jak kupić?

Istnieje kilka sposobów na zakup biletów lotniczych Ryanair. Większość podróżujących najczęściej sięga po wyszukiwarki lotów, takie jak ta, którą możesz znaleźć na naszej stronie. Wyszukiwarki lotów to bardzo sprawna, szybka i wygodna metoda na nabycie biletów. Oparte na specjalnych algorytmach, w zaledwie kilka sekund wyszukują nawet do kilkudziesięciu połączeń lotniczych pomiędzy interesującymi Cię kierunkami. Filtry wyszukiwarki można dostosować do konkretnych wymagań i oczekiwań, dzięki czemu znajdujesz rozwiązanie jak najbardziej zoptymalizowane pod kątem Twoich potrzeb. To często również sposób na wyszukanie najtańszej opcji. Bilety Ryanair można też oczywiście zakupić na oficjalnej stronie przewoźnika. Tam dostępne są również promocje Ryanair, które warto śledzić na bieżąco, gdyż są one zwykle ważne przez krótki czas, a wyprzedają się bardzo szybko.

Tanie loty Ryanair – ceny biletów

Ryanair słynie ze stosunkowo tanich połączeń międzynarodowych. Pod tym względem jest niemal bezkonkurencyjny i dlatego też stanowi ulubioną linię lotniczą Polaków. Aby kupić bilety lotnicze linii Ryanair w niskiej cenie, należy jednak uważnie śledzić zniżki, promocje i zmiany w cenach lotów. Ceny lotów Ryanair charakteryzują się bowiem dużą zmiennością, na którą wpływają czynniki takie jak liczba pasażerów chętnych na lot, okres w roku czy sytuacja na świecie (jak wojny, epidemie czy klęski żywiołowe). Podobnie jak w przypadku większości linii lotniczych, Ryanair tanie loty oferuje tym, którzy bilety rezerwują z możliwie największym wyprzedzeniem czasowym (nawet do kilku miesięcy przed planowanym wylotem). Wszystko dlatego, że wraz z upływem czasu zmniejsza się liczba dostępnych miejsc, w związku z czym cena tych, które pozostały, z reguły rośnie.

Ryanair – kontakt z przewoźnikiem

Ryanair to jedna z największych linii lotniczych na świecie, która w Polsce cieszy się szczególnie dużą popularnością. W związku z tym sprawdzenie i zarezerwowanie lotów oraz otrzymanie informacji na temat zasad podróżowania jest dostępne za pośrednictwem większości tradycyjnych wyszukiwarek lotów. Warto zajrzeć również na oficjalną stronę Ryanaira, gdzie znaleźć można mnóstwo szczegółów na temat każdego aspektu podróżowania samolotami irlandzkiego przewoźnika.

Po najbardziej sprawdzone i aktualne informacje zawsze najlepiej sięgnąć właśnie do oficjalnych źródeł. Potencjalnym i istniejącym klientom strona udostępnia Centrum Pomocy, które szybko i sprawnie wyjaśnia oraz rozwiązuje większość problemów, jakie można napotkać podczas podróży. Centrum Pomocy jest podzielone kategoriami według konkretnych etapów lotu – od samego planowania wycieczki, przez usługi na pokładzie, aż po ewentualną pomoc po zakończeniu lotu. Istnieje także oczywiście infolinia Ryanair, na którą można zadzwonić, aby uzyskać informacje na temat bardziej skomplikowanych i niecodziennych przypadków.

Zobacz loty z innych linii lotniczych:
Zamów bilet lotniczy na lot Wizzair
cena od 92
Zamów bilet lotniczy na lot TF1
cena od 207
Zamów bilet lotniczy na lot LOT
cena od 319
Zamów bilet lotniczy na lot EasyJet
cena od 445
Zamów bilet lotniczy na lot Alitalia
cena od 577
Zamów bilet lotniczy na lot SAS
cena od 884
Zamów bilet lotniczy na lot Austrian
cena od 894
Zamów bilet lotniczy na lot KLM
cena od 915
Zamów bilet lotniczy na lot Lufthansa
cena od 939
Zamów bilet lotniczy na lot Air France
cena od 961
Zamów bilet lotniczy na lot British Airways
cena od 999
Zamów bilet lotniczy na lot Brussels Airlines
cena od 1052
Zamów bilet lotniczy na lot Hahn Air
cena od 1069
Zamów bilet lotniczy na lot Frontier Airlines
cena od 1170
Zamów bilet lotniczy na lot Swiss
cena od 1246
Zamów bilet lotniczy na lot Aegean Airlines
cena od 1255
Zamów bilet lotniczy na lot Flexflight
cena od 1420
Zamów bilet lotniczy na lot Air Malta
cena od 1459
Zamów bilet lotniczy na lot Turkish Airlines
cena od 1584
Zamów bilet lotniczy na lot Tap Portugal
cena od 1861
Zamów bilet lotniczy na lot Qatar Airways
cena od 1980
Zamów bilet lotniczy na lot American Airlines
cena od 2262
Zamów bilet lotniczy na lot United Airlines
cena od 2456
Zamów bilet lotniczy na lot Finnair
cena od 2509
Zamów bilet lotniczy na lot flydubai
cena od 2616
Zamów bilet lotniczy na lot Air China
cena od 3153
Zamów bilet lotniczy na lot Air Canada
cena od 3398
Zamów bilet lotniczy na lot Srilankan Airlines
cena od 3499
Zamów bilet lotniczy na lot Emirates
cena od 3713
Zamów bilet lotniczy na lot Etihad Airways
cena od 3792
Zamów bilet lotniczy na lot Air Mauritius
cena od 3896
Zamów bilet lotniczy na lot Singapore Airlines
cena od 4001
Zamów bilet lotniczy na lot Icelandair
cena od 4010
Zamów bilet lotniczy na lot Ethiopian Airlines
cena od 4177
Zamów bilet lotniczy na lot Condor Flugdienst GmbH
cena od 4480
Zamów bilet lotniczy na lot Air Europa
cena od 4554
Zamów bilet lotniczy na lot China Airlines
cena od 5710
Zamów bilet lotniczy na lot Virgin Atlantic
cena od 5974
Zamów bilet lotniczy na lot Air Baltic
cena od 7375

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)