Loty do Helsinek

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i zarezerwuj loty już od 48 zł.
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące
Rezerwuj loty do Helsinek, wybierz najlepsze połączenie lotnicze
Nie znalazłeś interesującego miejsca wylotu? Zobacz loty z innych lotnisk w Polsce

Zarezerwuj tanie loty do Helsinek i odwiedź stolicę Finlandii dzięki ofercie tanich lotów do Helsinek i innych miast skandynawskich.

  • Cały rok
  • Na weekend
  • Na tydzień
  • Na dwa tygodnie

Ile kosztuje lot do Helsinek?

Loty do Helsinek kupisz już od 48 złotych. Jest to najtańszy bilet jaki udało nam się wyszukać, najdroższe połączenie lotnicze do Helsinek kosztuje natomiast 78 złotych.

Loty do Helsinek

Stolicą Finlandii i jednym z największych miast tego kraju są Helsinki, których liczba mieszkańców w samym mieście dochodzi do 600 tys., a w aglomeracji – do 1,2 mln osób. Helsinki jako stolica kraju są ośrodkiem administracyjnym i politycznym, ale jednocześnie są ośrodkiem przemysłu i kultury. Do miasta najłatwiej dotrzeć z Europy i z innych kontynentów drogą lotniczą. Bilety do Helsinek kupimy w większości dużych linii lotniczych. Samoloty lądują tu w porcie lotniczym Helsinki-Vantaa.

Helsinki położone są na południu Finlandii, nad Zatoką Fińską. W ich obrębie administracyjnym znajduje się około 300 wysp, m.in. Korkeasaari, czy Lauttasaari.

Ośrodek miejski na terenie dzisiejszego miasta Helsinki, był założony już w XV wieku. Niemniej jednak, dopiero król Gustaw Waza zdecydował o założeniu w 1550 roku miasta Helsinki. Od razu zyskało ono miano ważnego ośrodka handlu w Finlandii. W XVIII wieku nastąpił szybki rozwój ośrodka miejskiego, podobnie jak po zakończeniu II wojny światowej.

Dla turystów zwiedzanie Helsinek jest jak przeniesienie się do epoki szesnastowiecznej i siedemnastowiecznej, bowiem z tego okresu w dziejach miasta zachowała się cała dzielnica Kruununhaka, z przepięknymi budynkami. Warto również odwiedzić Plac Senatu, Katedrę Luterańską, czy Katedrę Prawosławną pw. Zaśnięcia Bogarodzicy. 

Loty do Helsinek

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)