Loty do Helsinek

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i zarezerwuj loty już od 1248 zł.
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące

Rezerwuj loty do Helsinek, wybierz najlepsze połączenie lotnicze

Nie znalazłeś interesującego miejsca wylotu? Zobacz loty z innych lotnisk w Polsce

Helsinki (Helsinki) - bilety lotnicze na loty z Polski do Helsinek

Zarezerwuj tanie loty do Helsinek i odwiedź stolicę Finlandii dzięki ofercie tanich lotów do Helsinek i innych miast skandynawskich.

Znajdz z nami tanie loty do Chorwacji i dokonaj wygodnej rezerwacji biletow lotniczych online!
  • Cały rok
  • Na weekend
  • Na tydzień
  • Na dwa tygodnie

Loty do: Helsinki (Helsinki) - przydatne informacje

Loty do Helsinek

Stolicą Finlandii i jednym z największych miast tego kraju są Helsinki, których liczba mieszkańców w samym mieście dochodzi do 600 tys., a w aglomeracji – do 1,2 mln osób. Helsinki jako stolica kraju są ośrodkiem administracyjnym i politycznym, ale jednocześnie są ośrodkiem przemysłu i kultury. Do miasta najłatwiej dotrzeć z Europy i z innych kontynentów drogą lotniczą. Bilety do Helsinek kupimy w większości dużych linii lotniczych. Samoloty lądują tu w porcie lotniczym Helsinki-Vantaa.

Helsinki położone są na południu Finlandii, nad Zatoką Fińską. W ich obrębie administracyjnym znajduje się około 300 wysp, m.in. Korkeasaari, czy Lauttasaari.

Ośrodek miejski na terenie dzisiejszego miasta Helsinki, był założony już w XV wieku. Niemniej jednak, dopiero król Gustaw Waza zdecydował o założeniu w 1550 roku miasta Helsinki. Od razu zyskało ono miano ważnego ośrodka handlu w Finlandii. W XVIII wieku nastąpił szybki rozwój ośrodka miejskiego, podobnie jak po zakończeniu II wojny światowej.

Dla turystów zwiedzanie Helsinek jest jak przeniesienie się do epoki szesnastowiecznej i siedemnastowiecznej, bowiem z tego okresu w dziejach miasta zachowała się cała dzielnica Kruununhaka, z przepięknymi budynkami. Warto również odwiedzić Plac Senatu, Katedrę Luterańską, czy Katedrę Prawosławną pw. Zaśnięcia Bogarodzicy. 

Loty do Helsinek

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)