Loty z Poznania

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i zarezerwuj loty z Poznania już od 124 zł.
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące

Rezerwuj loty z Poznania, wybierz najlepsze połączenie lotnicze

Brak planów na wakacje? Pilny wyjazd za granicę w sprawach osobistych lub służbowych? A może odwiedziny u mieszkających w innym kraju krewnych? Już dziś zarezerwuj tanie loty z Poznania! W ofercie przewoźników, takich jak Ryanair czy Wizz Air, znajdziesz połączenia z około sześćdziesięcioma popularnymi kierunkami na całym świecie, zarówno bezpośrednie, jak i z opcją dogodnych przesiadek. Port lotniczy jest doskonale skomunikowany z centrum miasta, więc bez problemu dotrzesz tam przed wylotem i wrócisz po odbytej podróży.

Sprawdź, jakie loty z Ławicy czekają na Ciebie!

Najpopularniejsze loty z Poznania

Jak i z wielu innych miast na terenie kraju, tak również ze stolicy Wielkopolski bardzo często lata się do Wielkiej Brytanii. Wielu Polaków zamieszkuje w tym kraju i często zostawiają oni w Polsce swoich krewnych, z którymi później wzajemnie się odwiedzają. Z tego względu przewoźnicy przygotowują specjalne zniżki i promocje, dzięki którym zarezerwować można loty Poznań-Londyn lub do innego miasta na terenie Wielkiej Brytanii, w korzystnej cenie. Aby trafić na taką okazję, oferty warto sprawdzać regularnie.

Innymi popularnymi destynacjami są miasta położone na południu Europy, w takich krajach jak Hiszpania, Francja, Włochy czy region Bałkanów. Z Poznania turyści najczęściej latają tam w sezonie wiosenno-letnim lub wczesnojesiennym, licząc na wakacyjną pogodę na miejscu – i ta przeważnie jest gwarantowana. Najwięcej propozycji tanich lotów znaleźć można z wyprzedzeniem lub w tzw. ofercie last minute.

Z lotniska Ławica lata się też w odleglejsze kierunki, do Nowego Jorku, Meksyku czy Korei, lecz wówczas realizowane są połączenia z przesiadką, a nie bezpośrednie.

Loty z Ławicy – co wpływa na ceny biletów?

Istnieje kilka czynników, które składają się na całkowity koszt biletu lotniczego. Zwykle połączenia bliskie, realizowane często, nie są tak drogie, jak te wymagające dłuższego lotu. Jest to w głównej mierze spowodowane wysokimi cenami paliwa. Z tego więc powodu popularne kierunki zazwyczaj wiążą się z mniejszym wydatkiem niż w te rzadko uczęszczane. W przypadku lotów z Poznania czy innego miasta, podczas których wypełniony jest cały lub prawie cały samolot, koszt przypadający na jednego pasażera może być niższy, niż gdy zajęte jest tylko pół pokładu.

Co więcej, znaczenie ma też sezon. Na podstawie prowadzonych statystyk przewoźnicy uzyskują wiedzę, kiedy ruch turystyczny będzie duży i kiedy warto podnieść cenę, bo bilety i tak się sprzedadzą. Oprócz tego bezpośrednie loty z Poznania mogą być droższe niż opcje z przesiadką. Ważny będzie również bagaż, z którym podróżujesz. Za podręczny płaci się mniej (najczęściej jest już wliczony w cenę biletu) niż za tzw. rejestrowany.

Kiedy najlepiej szukać tanich lotów z Poznania?

Masz ochotę pozwiedzać, odpocząć lub odwiedzić bliskich? Niezależnie od tego, jaki jest cel Twojej podróży, możesz latać z lotniska Ławica wygodnie i tanio. Jeśli znasz termin, w którym musisz być w konkretnej lokalizacji, obserwuj ceny biletów wcześniej, by kupić je w momencie korzystnym pod względem finansowym. Jeżeli natomiast data wylotu i przylotu nie ma dla Ciebie większego znaczenia, sprawdzaj różne opcje. Zdarza się, że czasami różnica jednego dnia wpływa znacząco na koszty. O ile to możliwe, unikaj lotów w okolicy świąt. Zwykle wtedy przewoźnicy podnoszą ceny. A może nie masz jeszcze obranego konkretnego kierunku? Jeśli tak, daj się ponieść fantazji w ofercie last minute. Jeśli chodzi o lotnisko Ławica, loty na weekend do wielu atrakcyjnych lokalizacji zarezerwować możesz tanio choćby kilka dni przed wylotem. Gdy nie możesz znaleźć przystępnego cenowo połączenia bezpośredniego, sprawdź opcje z przesiadką.

Czy warto korzystać z tanich krajowych lotów z Poznania?

Z portu lotniczego Ławica polecisz nie tylko za granicę. W ofercie są również połączenia z Warszawą oraz Krakowem. Dzięki tej opcji możesz znaleźć się w największych polskich miastach zaledwie w ciągu godziny. To bardzo wygodny sposób podróżowania, śledź więc aktualne oferty, by trafić na promocję lotów krajowych.

A może zastanawiasz się, czy warto wybrać połączenia z Poznania do dalszych kierunków z przesiadką w Warszawie? To często o wiele dogodniejsze rozwiązanie niż rezerwacja biletu ze stolicy i dojazd do niej we własnym zakresie. Z jakich względów? Jeśli lecisz z dużym bagażem, możesz go nadać w Poznaniu i nie martwić się nim przez resztę podróży. Co więcej, samolotem do Warszawy lub Krakowa dotrzesz szybko i w komfortowych warunkach. Jeżeli szukasz więc tanich lotów, których nie realizuje lotnisko Ławica, rozważ opcję z przesiadką. Tego rodzaju połączenia oferuje m.in. polski przewoźnik LOT. Zaplanuj najbliższą podróż z Poznania już dziś, wybierając najkorzystniejszą dla siebie opcję!

Oferty tanich lotów z Poznania – podsumowanie

Codziennie poznańska Ławica realizuje prawie 100 operacji lotniczych. Są to zarówno połączenia krajowe, z najpopularniejszymi miastami Europy, jak i międzykontynentalne. Z tego względu ten port lotniczy może poszczycić się dużym ruchem, niezależnie od sezonu. Jeśli szukasz tanich lotów z Poznania, bezpośrednich lub z przesiadkami, obserwuj i porównuj bieżące oferty, a tym samym zyskaj szansę na podróż w korzystnej cenie w wybranym przez siebie kierunku.

Znajdz z nami tanie loty do Chorwacji i dokonaj wygodnej rezerwacji biletow lotniczych online!
  • Cały rok
  • Na weekend
  • Na tydzień
  • Na dwa tygodnie

Loty z Poznania

Poznańskie lotnisko Ławica to jeden z najszybciej rozwijających się portów lotniczych w Polsce. Obecnie oferuje loty z Poznania do ponad 60 lokalizacji na całym świecie, zarówno tradycyjnymi liniami lotniczymi, jak również lotami czarterowymi. Oferta tanich lotów z Poznania jest sukcesywnie rozbudowywana, a z lotniska startuje coraz więcej samolotów różnych operatorów. Obecnie bilety lotnicze z Poznania oferuje między innymi LOT, Lufthansa, Ryanair, SAS, czy WizzAir. Bilety z Poznania możesz wygodnie zarezerwować korzystając z naszego systemu rezerwacyjnego w kilka minut. Poznańskie lotnisko jest wygodnie położone jedynie 5 km od centrum i bardzo dobrze skomunikowane z miastem, przez co podróż jest jeszcze bardziej komfortowa. Lotnisko Ławica wyznacza trendy i oferuje coraz więcej możliwości na tanie latanie z Poznania do coraz większej ilości ciekawych i popularnych destynacji. Skorzystaj z wyszukiwarki biletybilety.pl i rezerwuj bilety lotnicze z Poznania do każdej dostępnej destynacji w Europie i dzięki lotom z przesiadkami całym świecie.

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)