Tanie bilety lotnicze

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i rezerwuj bilet lotniczy w 3 min
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące

Informacje bagażowe

Serwis BiletyBilety.pl wprowadza innowacyjne rozwiązanie dotyczące planowania podróży Biznesowych Twojej firmy. Wieloletnie Doświadczenie naszych konsultantów gwarantuje, że przedstawimy Państwu najdogodniejsze połączenia lotnicze w najniższych cenach, ofertę hotelową dopasowaną do indywidualnych potrzeb, możliwość rezerwacji samochodu.

Zasady przewozu bagażu określane są przez linie lotnicze w Ogólnych Warunkach Przewozu, których zaakceptowanie przez pasażera jest niezbędnym warunkiem, koniecznym do skorzystania z usług linii. Przed zakupem biletu upewnij się, że znasz i rozumiesz warunki, na jakich będzie odbywała się Twoja podróż.

Każda linia lotnicza ma swoje limity bagażu wliczonego w cenę biletu. Widoczne są one na bilecie oraz można taką informację uzyskać w agencji sprzedającej bilety lotnicze. Najczęściej na trasach do Ameryki Północnej w klasie ekonomicznej jest to system sztukowy tzn. 1 sztuka bagażu o wadze 23 kg. Natomiast na pozostałych trasach 20-23 kg. Dodatkowo można zabrać bagaż podręczny do kabiny o masie 6-12kg ( w zależności od przewoźnika)
W tanich liniach w cenie biletu jest tylko dostępny bagaż podręczny do 10kg, za bagaż główny trzeba dodatkowo zapłacić przy rezerwacji biletu. Limity bagażu głównego w tanich liniach zależą od linii lotniczej. Informacje o limitach bagażu można uzyskać na stronach przewoźników.

W klasie pierwszej lub biznes limity są zazwyczaj wyższe.


Po przekroczeniu dopuszczalnych limitów linie lotnicze pobierają dodatkowe opłaty.

Linie lotnicze są coraz bardziej rygorystyczne w odniesieniu do masy i wielkości dozwolonego bagażu. Zarówno ograniczenia masy i maksymalne wymiary mogą się różnić w zależności od lotu, kategorii biletu i linii lotniczej, którą podróżujemy. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zalecamy skontaktować się bezpośrednio z konkretną linią lotniczą. Wszelkie informacje dotyczące bagażu można uzyskać u przewoźnika

Niezwłocznie trzeba to zgłosić na lotnisku i prosić o pisemne potwierdzenie zagubienia lub zniszczenia bagażu, które będzie pomocne przy składaniu ewentualnej reklamacji

Ze względu na Państwa bezpieczeństwo, oraz w zgodności z przepisami międzynarodowymi, dotyczącymi bezpieczeństwa w transporcie powietrznym, wprowadzono ograniczenia w rodzaju przedmiotów, których przewożenie dozwolone jest na pokładzie samolotu.

Dozwolone jest przewożenie sprzętu elektronicznego (np. laptop, telefon komórkowy, odtwarzacz MP3 itp.). Używanie telefonu komórkowego na pokładzie samolotu jest ZABRONIONE. Używanie innego sprzętu elektronicznego jest możliwe tylko, gdy sygnalizacja "zapiąć pasy" jest wyłączona. Szczegółowych informacji o użytkowaniu sprzętu elektronicznego na pokładzie samolotu udzielają pracownicy personelu pokładowego każdej linii lotniczej.

Lista przedmiotów dopuszczonych do transportu w bagażu kabinowym/rejestrowanym na stronach Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Szczegółowe informacje na ten temat zamieszczane są przez każdą linię lotniczą w Ogólnych Warunkach Przewozu.

Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) nr 185/2010 z dnia 4 marca 2010 r.:
"Przed kontrolą bezpieczeństwa z bagażu kabinowego usuwa się płyny, aerozole i żele, które poddaje się oddzielnej kontroli bezpieczeństwa, chyba że urządzenia wykorzystywane do kontroli bezpieczeństwa bagażu kabinowego są też w stanie równocześnie kontrolować wiele zamkniętych pojemników zawierających płyny, aerozole i żele znajdujących się w bagażu. W przypadku gdy z bagażu kabinowego usunięto płyny, aerozole i żele, pasażer okazuje:
a) wszystkie płyny, aerozole i żele w pojedynczych opakowaniach o pojemności nie przekraczającej 100 ml lub równowartości, umieszczonych w jednej zamykanej przeźroczystej torebce plastikowej o pojemności nie przekraczającej 1 litra, przy czym zawartość plastikowej torebki swobodnie się w niej mieści, a torebka jest dokładnie zamknięta; oraz
b) pozostałe płyny, aerozole i żele oddzielnie."

Odpowiednią torebkę można zakupić w kiosku na terenie nowego terminala. Szczegóły w informacji lotniskowej.

W tym celu zapoznaj się z przepisami celnymi kraju, do którego udajesz się w podróż.

Sprawdź także informacje, znajdujące się w serwisie internetowym Straży Granicznej oraz informacje dla osób wyjeżdżających z kraju i informacje polskich placówek konsularnych za granicą, do których linki znajdują się na stronieMinisterstwa Spraw Zagranicznych

Wielkość dopłaty uzależniona jest od wewnętrznych przepisów i taryf linii lotniczej, z którą zamierzacie Państwo podróżować. Zasady dopłat zawarte są w Ogólnych Warunkach Przewozu, których zaakceptowanie jest warunkiem zakupu biletu.

Osoby podróżujące z małymi dziećmi mogą zabrać na pokład pokarm w płynie o pojemności powyżej 100ml. Osoby opiekujące się małymi dziećmi mogą zostać poproszone o spróbowanie pokarmu w obecności pracowników Straży Granicznej.

Z uwagi na wspólne bezpieczeństwo i sprawną odprawę prosimy o zabieranie na pokład tylko niezbędnej ilości pokarmu oraz wyjęcie pokarmu w celu kontroli z bagażu podręcznego.

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)