Tanie bilety lotnicze

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i rezerwuj bilet lotniczy w 3 min
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące

Ogólne informacje dla podróżujących

Serwis BiletyBilety.pl wprowadza innowacyjne rozwiązanie dotyczące planowania podróży Biznesowych Twojej firmy. Wieloletnie Doświadczenie naszych konsultantów gwarantuje, że przedstawimy Państwu najdogodniejsze połączenia lotnicze w najniższych cenach, ofertę hotelową dopasowaną do indywidualnych potrzeb, możliwość rezerwacji samochodu.

Jeśli linia daje możliwość wyboru miejsca, można wybrać sobie miejsce w samolocie. O ile w tradycyjnych liniach jest to usługa bezpłatna w tanich liniach za taką usługę trzeba dodatkowo zapłacić.

Jeśli podróżujesz tradycyjnymi liniami lotniczymi możesz wybrać sobie miejsce w samolocie w następujący sposób:

- w momencie rezerwacji online, jeśli linia lotnicza daje możliwość można zaznaczyć miejsca na poszczególnych rejsach zaznaczając odpowiednie pole,

-  po zakupie biletu można skorzystać ze strony www.checkmytrip,com gdzie wpisując swój numer rezerwacji i nazwisko wyświetli się Państwa rezerwacja. W szczegółach rejsów jest możliwość wyboru miejsca - wyświetla się mapka pokładu samolotu,

- skontaktować się z naszym serwisem i poprosić o wybór miejsca podając numer rezerwacji (booking ref.)

- 24 h przed odlotem na stronie przewoźnika w momencie, kiedy chcą Państwo odprawić się online istnieje możliwość wyboru miejsc w samolocie

Jeśli podróżujesz za granicę powinieneś być na lotnisku 2 godziny przed planowanym czasem wylotu, natomiast w przypadku podróży krajowych 1 godzina jest wystarczająca. Pamiętaj, że będziesz potrzebować dużo czasu, aby dokonać odprawy i przejść kontrolę bezpieczeństwa, szczególnie w okresach szczytu.

Jeśli jesteś obywatelem strefy Schengen i podróżujesz w jej granicach, wystarczy, że posiadasz dowód tożsamości (imię i nazwisko powinno być napisane literami łacińskimi). W przypadku podróży poza strefę Schengen konieczny jest paszport, a czasami również bilet powrotny i wiza. Zalecamy, aby skontaktować się z ambasadą kraju, który odwiedzasz, aby upewnić się, jakich dokumentów będziesz potrzebować podczas podróży. Nawet, jeśli nasz konsultant poinformuje Cię o konieczności posiadania wizy w danym kraju, takie przypomnienie nie jest naszym obowiązkiem.

Dzieci potrzebują własnych paszportów i wiz, tak jak dorośli. Jeśli podróżują bez opieki, linia lotnicza musi być o tym odpowiednio poinformowana. Należy pamiętać, że nie wszystkie linie lotnicze przyjmują na swoje loty dzieci bez opieki. Dzieci podróżujące wewnątrz Grecji i nie posiadające paszportu ani dowodu tożsamości, muszą wziąć ze sobą świadectwo urodzenia.

W przypadku lotów do USA występują określone restrykcje związane z rezerwacją biletów. Te szczególne cechy są związane z "Programem Bezpieczne Loty" i mają związek z wypełnieniem danych pasażera podczas wykonywania rezerwacji.
Program "Bezpieczne Loty" to nowy środek do poprawy bezpieczeństwa lotów, realizowany przez Amerykański Departament ds. Bezpieczństwa. Środek ten ma już zastosowanie w lotach krajowych na terenie USA i od 1 listopada 2010 będzie obowiązywał również na lotach międzynarodowych do oraz z USA.
Zgodnie z nowymi przepisami, osoby pragnące podróżować do USA muszą obowiązkowo wypełnić poniższe dane podczas wykonywania rezerwacji:

- Imię i nazwisko (dokładnie tak, jak w paszporcie pasażera);
- Data urodzenia;
- Płeć;
- Serię i numer paszportu;
- Datę ważności paszportu;
- Numer Redress - jesli istnieje (numer Redress dotyczy pasażerów, którzy złożyli pytania / opinie dotyczące problemów podczas lotów z / do i na terenie USA w przeszłości.

Jeśli wymagane dane nie zostaną uzupełnione podczas wykonywania rezerwacji, wystawienie biletu nie będzie możliwe.

Jeżeli wypełnione dane różnią się od danych w paszporcie, pasażer nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu.

Niektóre linie lotnicze pozwalają na przewóz żywych zwierząt. Zazwyczaj jedynie psa lub kota, Podróż może odbywać się w luku bagażowym (zwierze jest usypiane) lub w kabinie pasażerskiej (koniecznie w klatce). Zalecamy ZAWSZE konsultację z weterynarzem przed podróżą - szczególnie przed długim lotem. Długa podróż, szczególnie w stanie uśpienia, może być niebezpieczna dla naszego podopiecznego. W kabinie pasażerskiej ze względów bezpieczeństwa może lecieć tylko jedno zwierze.

W przypadku odwołanie rejsu przysługuje darmowa zmiana biletu na inna datę lub godzinę zbliżoną do pierwotnej lub pełen zwrot za bilet, gdy opcjonalne połączenie jest nie do przyjęcia przez pasażera.
UWAGA: w przypadku zakupu tzw. biletów łączonych, czyli dwóch lub więcej oddzielnych biletów np.: Warszawa-Londyn (jeden bilet), Londyn-Manchester (drugi bilet) darmowa zmiana lub zwrot przysługuje jedynie w przypadku biletu, w którym zaszły zmiany, pozostałe bilety podlegają standardowym warunkom w jakich zostały wystawione.

Przed odbyciem podróży upewnij się, że posiadasz wszelkie dokumenty niezbędne do przekroczenia granicy kraju, do którego podróżujesz. W szczególności są to:

- wizy (jeżeli nie obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym);

- ważny paszport;

- ważny "nowy" dowód osobisty (uprawnia jedynie do przekraczania granic krajów Unii Europejskiej oraz jest dokumentem potwierdzającym tożsamość przy odprawie krajowej);

Podczas odprawy warto mieć przy sobie także elektroniczne potwierdzenie rezerwacji (wydruk) lub tradycyjny bilet lotniczy.

UWAGA: upewnij się, że nazwiska pasażerów na biletach są takie same, jak te, które są wpisane w dokumentach podróży. Upewnij się, że nie ma błędów spowodowanych zmianą stanu cywilnego (nazwiska) lub błędem literowym.

Jest ekologiczny - istnieje w formie zapisu elektronicznego, potwierdzenie jego zakupu to jedna do dwóch kartek A4
  Biletu w formie elektronicznej nie można zgubić ani zniszczyć gdyż potwierdzenie zakupu nie jest biletem a jedynie dowodem dokonania zakupu - pasażer jest odprawiany na lotnisku na podstawie nazwiska i rezerwacji.
  Można zakupić bilet w Polsce i wysłać jego potwierdzenie zakupu w każdy zakątek świata praktycznie bez kosztowo (drogą e-mailową). E-ticket jest biletem wirtualnym, wystarczy mieć dostęp do internetu i drukarki gdziekolwiek będąc aby móc go wydrukować w przypadku zagubionego egzemplarza.

Gorąco zachęcamy Państwa do korzystania z bogatej oferty informacyjnej dostępnej na naszej stronie. Po naciśnięciu przycisku POMOC otrzymają Państwo szczegółowe informacje i porady dotyczące przebiegu procedury rezerwacji. Po naciśnięciu przycisku REGULAMIN, otrzymają Państwo pełny regulamin korzystania z systemu rezerwacji biletów lotniczych na BiletyBilety.pl. Wszelkie informacje na temat płatności kartą kredytową oraz terminów i sposobów dostarczania biletów znajdą Państwo w Poradniku i w Regulaminie korzystania z Systemu Rezerwacji. Tam tez znajdą Państwo odpowiedzi na pytania, czym jest bilet lotniczy i ile mogą Państwo zabrać ze sobą bagażu oraz wyjaśnienia niektórych skomplikowanych terminów lotniczych.
W razie jakichkolwiek pytań odnośnie biletów lotniczych, serwisu bilety lotnicze online oraz pomocy przy rezerwacji serdecznie prosimy o kontakt z nami pod adresem info@biletybilety.pl. Wykwalifikowany zespół doradców odpowie na pytania oraz udzieli potrzebnych informacji w ciągu jednego dnia roboczego.

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)