Tanie bilety lotnicze

Skorzystaj z naszej wyszukiwarki tanich lotów i rezerwuj bilet lotniczy w 3 min
klasa ekonomiczna
1 pasażer
dorośli
dzieci 2-11 lat
niemowlęta 0-24 miesiące

Wyszukiwanie połączeń

Serwis BiletyBilety.pl wprowadza innowacyjne rozwiązanie dotyczące planowania podróży Biznesowych Twojej firmy. Wieloletnie Doświadczenie naszych konsultantów gwarantuje, że przedstawimy Państwu najdogodniejsze połączenia lotnicze w najniższych cenach, ofertę hotelową dopasowaną do indywidualnych potrzeb, możliwość rezerwacji samochodu.

Korzystając z wyszukiwarki lotów masz trzy możliwości: podróż w dwie strony lub podróż w jedna stronę oraz wiele lotów. Ostatnia funkcja pozwoli ci samemu skomponować trasę podróży wedle swoich oczekiwań. Podróż w dwie strony jest opcją domyślną. Jeśli jesteś zainteresowany podróżą w jedną stronę zaznacz opcję w jedną stronę.

Można wybrać loty z każdego lotniska na świecie do każdego miejsca na świecie, nie tylko w Polsce. Wpisz nazwę miasta lub jego kod lotniska, jeśli znasz - system automatycznie wskaże lotnisko. Jeśli istnieje połączenie na danej trasie system pokaże oferty przelotów.

Korzystając z naszej wyszukiwarki lotów możesz dokonać rezerwacji biletów na większość linii lotniczych na świecie regularnych oraz tanich linii tzw. low cost. Natomiast, jeśli chciałbyś polecieć liniami charterowymi, nasza wyszukiwarka nie udostępnia takich połączeń charterowych.

Wybierając tą użyteczną opcję możesz znaleźć najtańszy lot w okresie 1 dnia przed i 1 dnia po wybranych datach wylotu i powrotu. Po wybraniu ceny, która Ci odpowiada, zostaną zaprezentowane wszystkie dostępne kombinacje lotów pasujące do Twoich preferencji.

Podczas procedury wyszukiwania lotów będziesz proszony o wybranie liczby uczestników podróży z każdej kategorii wiekowej. Jednorazowej rezerwacji można dokonać dla maksymalnie 9 osób.

Przedziały wiekowe pasażerów są następujące:


- Dorośli: Pasażerowie mający 12 i więcej lat.


- Dzieci: Pasażerowie mający od 2 do 11 lat.

(Nie można zamówić, za pośrednictwem internetu, biletów dla dzieci, w wieku poniżej 12 roku życia, podróżujących bez opieki)

- Niemowlęta (bez miejscówki): Pasażerowie do 2 roku życia. Każdy pasażer, mający więcej niż 12 lat, może przewozić niemowlę w swoich ramionach.


- Młodzież: Pasażerowie w przedziale wieku 12-24 dotyczy niektórych podróży w liniach, które udostępniają tzw. taryfy młodzieżowe.
Należy pamiętać, że niektóre loty nie oferują specjalnych cen dla dzieci i/lub niemowląt. W takiej sytuacji będziesz musiał kupić normalny bilet dla swojego dziecka i/lub niemowlęcia.

Jeśli Twoje dziecko (2-11 lat) będzie podróżować bez opieki, radzimy skontaktować się z nami telefonicznie. Nie możemy wydać takiego biletu przez internet. Oto niektóre ogólne zasady dotyczące dzieci podróżujących bez opieki:
Dzieci, które ukończyły 5 lat mogą zazwyczaj podróżować bez opieki lotami bezpośrednimi lub z przesiadką (jednakże, nie może to być ostatni lot korespondencyjny w danym dniu). Dokładny wiek dziecka, do którego odnosi się to zarządzenie, różni się w zależności od linii lotniczej, dlatego radzimy Ci skontaktować się z nią bezpośrednio, aby uzyskać więcej informacji. Wiele linii lotniczych oferuje opiekę (zwykle przez stewardessę) nad małoletnimi podróżującymi samotnie.
Dzieci poniżej 5 roku życia nie mogą podróżować same. Powinien im towarzyszyć starszy pasażer, który musi mieć zwykle więcej niż 16 lat.
Wiele linii lotniczych może pobierać dodatkowe opłaty za opiekę nad dziećmi. Linie lotnicze zazwyczaj muszą wiedzieć, kto odbierze dziecko i przekażą je dopiero po okazaniu dowodu tożsamości. Niemożność potwierdzenia tożsamości może spowodować opóźnienie procedury, dlatego zalecamy wcześniej skonsultować specyficzne wymagania każdej linii lotniczej. W każdym przypadku ważne jest skontaktowanie się z firmą lotniczą przed dokonaniem rezerwacji jakiegokolwiek biletu dla dziecka bez opieki.

Wiele linii lotniczych oferuje zniżki dla niemowląt i małych dzieci. Zniżki te różnią się w zależności od firmy, czasu lotu i dostępności miejsc.

Poza klasą ekonomiczną, wiele lotów oferuje miejsca w klasie pierwszej lub biznes. Proszę pamiętać, że wyżej wymienione nazwy są ogólne i wiele linii lotniczych może korzystać z różnych terminów opisując te kategorie.
Siedzenia klasy ekonomicznej są ulokowane w głównej kabinie samolotu. Cena biletu, jakość obsługi i oferowane udogodnienia są mniejsze w porównaniu do innych klas. Bilety w klasie ekonomicznej mają zwykle dużo więcej restrykcji dotyczących możliwości ich modyfikacji i anulowania. W niektórych przypadkach rezerwacja nie może być w ogóle zmieniona i prawdopodobnie tylko koszt podatków będzie zwrócony pasażerom w przypadku rezygnacji.
Jeśli klasa biznes jest dostępna dla danego lotu to zwykle oferuje pasażerom szersze fotele i więcej przestrzeni pomiędzy siedzeniami. Posiłki w klasie biznes są lepsze niż te serwowane w klasie ekonomicznej. Inne możliwe usługi to: oddzielna kolejka do stanowiska odprawy, możliwość skorzystania z poczekalni linii lotniczej itp. Miejscówki w klasie biznes są droższe niż w klasie ekonomicznej i jednocześnie tańsze niż w pierwszej klasie.
Siedzenia pierwszej klasy znajdują się w przedniej części samolotu. Liczba dostępnych miejsc jest zazwyczaj ograniczona. Fotele w pierwszej klasie są najbardziej komfortowe, a serwowane posiłki najlepsze. Pasażerowie pierwszej klasy mogą także korzystać z udogodnień, takich jak wydzielona kolejka do stanowiska odprawy i dostęp do firmowych poczekalni. Bilety pierwszej klasy są dostępne tylko na niektórych lotach i są one zawsze najdroższe.

W takich wypadkach zalecamy kontakt telefoniczny z naszym biurem.

Przy pomocy systemu rezerwacji na stronie BiletyBilety.pl można kupić bilet na wylot następujący nie wcześniej niż trzy dni od daty dokonania rezerwacji.

Można dokonać rezerwacji biletu z możliwością zmiany daty (tzw przebukowania). Niestety system podczas rezerwacji nie informuje czy założona rezerwacja jest z taką możliwością czy też z brakiem możliwości zmiany. W tym celu, aby dowiedzieć się o warunkach zmiany i czy są dostępne prosimy o kontakt z serwisem telefonicznie bądź mailowo

Niestety nie są możliwe, stawki specjalne są publikowane na konkretne przeloty i dotyczą wylotów z Polski i powrotów do Polski (z powrotem do Polski). W celu uzyskania najlepszej ceny na taki przelot należy kontaktować się z biurami wystawiającymi bilety w danym kraju (np. na wyloty z Nowego Jorku najkorzystniejsze ceny uzyskamy w biurze w USA).

Nie umożliwia. Wyszukiwarka systemu rezerwacji na BiletyBilety.pl nie wyświetla lotów, na które nie ma dostępnych miejsc. Na proponowane połączenia są zawsze dostępne miejsca i zawsze można na nie wykupić bilet.

Cena biletu lotniczego zależy od kilku istotnych czynników. W największy stopniu na cenę biletu ma wpływ: odpowiednio wcześnie dokonana rezerwacja, (co oznacza, że im wcześniej dokonamy rezerwacji i wykupu biletu, tym tańszy jest bilet - najlepiej min. 14 dni przed odlotem), wybrana linia lotnicza (odbywanie całej podróży korzystając z usług jednego przewoźnika jest zawsze znacznie tańsze), oraz daty, w których nasza podróż będzie się odbywać, (czyli, jeżeli podróż obejmuje niedzielę, mogą zostać zastosowane najniższe taryfy np. taryfy ekonomiczne, specjalne). Najtańszymi biletami są zazwyczaj bilety jednomiesięczne, bez prawa zmiany rezerwacji powrotnej i bez możliwości dokonania zwrotu.

Cena biletu lotniczego kształtuje się pod wpływem kilku istotnych czynników:

  • oferta promocyjna (ogranicza ona możliwości dokonywania zmian w podróży, w zamian oferuje lepszą cenę)
  • czas dokonania rezerwacji i wykupienia biletu (im wcześniej dokonamy rezerwacji, tym mamy większą możliwość uzyskania lepszej ceny)
  • czas pobytu (najdroższe są bilety obejmujące podróże 1-2 dniowe w środku tygodnia, tańsze obejmujące pobyt do pierwszej niedzieli lub 7-14 dniowy)
  • linia lotnicza (jeśli cała podróż odbywa się jedną linia to bilet jest tańszy niż w wypadku gdyby ta sama podróż odbywała się dwoma lub więcej liniami lotniczymi)

System rezerwacji na BiletyBilety.pl nie umożliwia zakupu biletu otwartego, czyli biletu z nieokreśloną datą powrotu. Większość taryf stosowanych w biletach lotniczych dopuszcza jednak zmianę daty powrotnej. Jeśli chcemy zakupić bilet nie znając daty powrotu zaleca się zakupienie biletu w dwie strony z dowolną datą powrotu ( do 1 roku) w taryfie umożliwiające zmiany (przebukowanie biletu)

System rezerwacji sprawdza dostępność miejsc na rejsach pod kątem przelotu, którym Państwo są zainteresowani. System nie wyświetli informacji o tym przelocie, jeżeli miejsca w danej klasie serwisowej (klasa ekonomiczna, klasa business) są wyprzedane. Istnieją przypadki, kiedy miejsca na wybrany rejs są dostępne, aczkolwiek na danej trasie nie oferuje się żadnej taryfy.

Polecane linki

Spółka IMPULS s.c. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Osi priorytetowej II: INNOWACYJNA I KONKURENCYJNA GOSPODARKA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (więcej...)